Kotimaan myynti

  • Jarkko Kaartinen
    Myyntijohtaja

    Jarkko Kaartinen

    +358 40 660 9034
    jarkko.kaartinen@pisla.fi

  • Projektipäällikkö

    Aila Jääskeläinen

    +358 40 562 6871
    aila.jaaskelainen@pisla.fi

  • AVAINASIAKASPÄÄLLIKKÖ

    Henri Saarinen

    +358 50 591 5848
    henri.saarinen@pisla.fi

  • AVAINASIAKASPÄÄLLIKKÖ

    Tor-Eric Nylund

    +358 50 308 5752
    tor-eric.nylund@pisla.fi

  • Matti Siren
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Lounais-Suomi

    Matti Sirén

    +358 40 707 5509
    matti.siren@pisla.fi

  • Anssi Kokko
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Pohjois-Suomi

    Anssi Kokko

    +358 40 580 7821
    anssi.kokko@pisla.fi

  • Risto Venalainen
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Länsi- ja Keski-Suomi

    Risto Venäläinen

    +358 400 244 353
    risto.venalainen@pisla.fi

  • Jarno Korolainen
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Itä-Suomi

    Jarno Korolainen

    +358 400 719 140
    jarno.korolainen@pisla.fi

  • ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, ETELÄ-SUOMI, KAAKKOIS-SUOMI

    Petri Heiskanen

    +358 20 722 9875
    petri.heiskanen@pisla.fi

  • Styrbjorn Oskarsson
    Myyntiedustaja Ahvenanmaa

    Styrbjörn Oskarsson

    +358 457 366 6666
    oskars@aland.net

Asiakaspalvelu

  • Ohjautuu ensimmäiselle vapaalle asiakaspalvelijalle

    Asiakaspalvelu yleisnumero

    +358 10 843 2111
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • Asiakaspalvelu

    Kirsi Koivisto

    +358 50 317 5606
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • Asiakaspalvelu

    Sinikka Lindlöf

    +358 50 317 5601
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • JÄRJESTELMÄASIANTUNTIJA, SYSTEM SPECIALIST

    Minna Puhakka

    +358 20 722 9864
    minna.puhakka@opamuurikka.fi

Markkinointi

  • MARKKINOINTIJOHTAJA / COO Opa Muurikka

    Jyrki Sihvonen

    +358 20 722 9890
    jyrki.sihvonen@pisla.fi

  • Ruusa Pasanen
    Art Director

    Ruusa Pasanen

    +358 40 824 1570
    ruusa.pasanen@pisla.fi

  • Projektipäällikkö

    Aila Jääskeläinen

    +358 40 562 6871
    aila.jaaskelainen@pisla.fi

  • MARKKINOINTI / OPAMUURIKKA

    Sara Nordlund

    +358 20 722 9878
    sara.nordlund@opamuurikka.fi

  • MARKKINOINTI / VERKKOKAUPPA

    Riitta Warteva

    +358 50 346 7229
    riitta.warteva@pisla.fi

Vienti

  • Viennin asiakaspalvelu

    Jaana Brandt

    +358 50 317 5602
    export@pisla.fi

  • Vienti, Eesti

    Heiki Reinvee

    +372 56465450
    heiki.reinvee@pisla.ee

  • Vientikoordinaattori

    Kati Vornanen

    +358 20 722 9885
    export@pisla.fi

Hankinta

  • Ilkka Keskinen
    Varatoimitusjohtaja

    Ilkka Keskinen

    +358 50 597 9106
    ilkka.keskinen@pisla.fi

  • Tuotepäällikkö

    Leo Walamies

    +358 50 543 3819
    leo.walamies@pisla.fi

  • Tuotepäällikkö

    Riikka Hyvönen

    +358 20 722 9858
    riikka.hyvonen@opamuurikka.fi

  • Tuotepäällikkö

    Riina Qvist

    +358 20 722 9868
    riina.qvist@opamuurikka.fi

  • Ostaja

    Sari Tarvainen

    +358 50 442 1835
    sari.tarvainen@pisla.fi

  • Ostaja

    Maria Karvonen

    äitiyslomalla
    maria.karvonen@pisla.fi

Tuotanto

  • Ilkka Keskinen
    Varatoimitusjohtaja

    Ilkka Keskinen

    +358 50 597 9106
    ilkka.keskinen@pisla.fi

  • Tuotanto- ja Logistiikkajohtaja

    Anssi Lotvonen

    +358 50 439 8227
    anssi.lotvonen@pisla.fi

  • Osastopäällikkö, tuotanto

    Jari Kemppainen

    +358 40 834 0578
    jari.kemppainen@pisla.fi

  • Tuotesuunnittelija

    Ismo Liimatainen

    +358 400 428 457
    ismo.liimatainen@pisla.fi

  • Tuotannonsuunnittelija

    Maija Kuusrainen

    +358 400 383 957
    maija.kuusrainen@pisla.fi

  • Tuotannonohjaaja

    Jyrki Leskelä

    +358 40 834 0624
    jyrki.leskela@pisla.fi

  • VARASTON TYÖNJOHTAJA

    Jarkko Räsänen

    +358 40 7314710
    jarkko.rasanen@pisla.fi

Hallinto

  • Toimitusjohtaja

    Saku Kulmala

    +358 40 064 7829
    saku.kulmala@pisla.fi

  • Ilkka Keskinen
    Varatoimitusjohtaja

    Ilkka Keskinen

    +358 50 597 9106
    ilkka.keskinen@pisla.fi

  • MARKKINOINTIJOHTAJA / COO Opa Muurikka

    Jyrki Sihvonen

    +358 20 722 9890
    jyrki.sihvonen@pisla.fi

  • TALOUSJOHTAJA

    Timo Huovila

    +358 40 517 1844
    timo.huovila@pisla.fi

  • Tarja Hintikka
    Puhelinvaihde, osto- ja myyntireskontra

    Tarja Hintikka

    +358 50 317 5614
    tarja.hintikka@pisla.fi

0
Pisla-keräilykori