Kotimaan myynti

  • Jarkko Kaartinen
    Myyntijohtaja

    Jarkko Kaartinen

    +358 40 6609 034
    jarkko.kaartinen@pisla.fi

  • Marko Paananen
    Avainasiakaspäällikkö

    Marko Paananen

    +358 400 462164
    marko.paananen@pisla.fi

  • AVAINASIAKASPÄÄLLIKKÖ

    Henri Saarinen

    +358 50 591 5848
    henri.saarinen@pisla.fi

  • Projektipäällikkö

    Aila Jääskeläinen

    +358 40 5626871
    aila.jaaskelainen@pisla.fi

  • Matti Siren
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Lounais-Suomi

    Matti Sirén

    +358 40 7075509
    matti.siren@pisla.fi

  • Anssi Kokko
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Pohjois-Suomi

    Anssi Kokko

    +358 40 5807821
    anssi.kokko@pisla.fi

  • Risto Venalainen
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Länsi- ja Keski-Suomi

    Risto Venäläinen

    +358 400 244353
    risto.venalainen@pisla.fi

  • Jarno Korolainen
    ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, Itä-Suomi

    Jarno Korolainen

    +358 400 719140
    jarno.korolainen@pisla.fi

  • ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, ETELÄ-SUOMI

    Jukka Holopainen

    +358 207 229863
    jukka.holopainen@pisla.fi

  • ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ, KAAKKOIS-SUOMI

    Petri Heiskanen

    +358 207 229875
    petri.heiskanen@pisla.fi

  • Styrbjorn Oskarsson
    Myyntiedustaja Ahvenanmaa

    Styrbjörn Oskarsson

    +358 457 3666666
    oskars@aland.net

Asiakaspalvelu

  • Ohjautuu ensimmäiselle vapaalle asiakaspalvelijalle

    Asiakaspalvelu yleisnumero

    +358 10 8432 111
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • Asiakaspalvelu

    Kirsi Koivisto

    +358 50 3175606
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • Asiakaspalvelu

    Sinikka Lindlöf

    +358 50 3175601
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • Asiakaspalvelu

    Jenni Kuitunen

    +358 207 229 870
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • ASIAKASPALVELU, MYYNTIASSISTENTTI

    Minna Puhakka

    +358 207 229 864
    asiakaspalvelu@pisla.fi

  • Asiakaspalvelu

    Kati Vornanen

    äitiyslomalla

Markkinointi

  • LIIKETOIMINTAPÄÄLLIKKÖ

    Jyrki Sihvonen

    +358 207 229 890
    jyrki.sihvonen@pisla.fi

  • Ruusa Pasanen
    Art Director

    Ruusa Pasanen

    +358 40 8241570
    ruusa.pasanen@pisla.fi

  • Projektipäällikkö

    Aila Jääskeläinen

    +358 40 5626871
    aila.jaaskelainen@pisla.fi

  • MARKKINOINTI / OPAMUURIKKA

    Sara Nordlund

    +358 207 229 878
    sara.nordlund@opamuurikka.fi

  • MARKKINOINTI / VERKKOKAUPPA

    Riitta Warteva

    +358 50 346 7229
    riitta.warteva@pisla.fi

Vienti

  • Viennin asiakaspalvelu

    Jaana Manninen

    +358 50 3175602
    export@pisla.fi

  • Vienti, Eesti

    Heiki Reinvee

    +372 56465450
    heiki.reinvee@pisla.ee

  • Vienti, Venäjä, Pisla OOO

    Наталья Гайдаш (Васильева)

    +7 925 0823348
    natalya.gaidash@pisla.fi

Hankinta

  • Ilkka Keskinen
    Varatoimitusjohtaja

    Ilkka Keskinen

    +358 50 5979 106
    ilkka.keskinen@pisla.fi

  • Tuotepäällikkö

    Leo Walamies

    +358 50 5433819
    leo.walamies@pisla.fi

  • Tuotepäällikkö

    Riikka Hyvönen

    +358 207 229 858
    riikka.hyvonen@opamuurikka.fi

  • Tuotepäällikkö

    Riina Qvist

    +358 207 229 868
    riina.qvist@opamuurikka.fi

  • Ostaja

    Sari Tarvainen

    +358 50 4421835
    sari.tarvainen@pisla.fi

  • Ostaja

    Maria Karvonen

    +358 50 5711 533
    maria.karvonen@pisla.fi

Tuotanto

  • Ilkka Keskinen
    Varatoimitusjohtaja

    Ilkka Keskinen

    +358 50 5979 106
    ilkka.keskinen@pisla.fi

  • Osastopäällikkö, tuotanto

    Jari Kemppainen

    +358 40 8340578
    jari.kemppainen@pisla.fi

  • Logistiikkapäällikkö

    Anssi Lotvonen

    +358 50 4398227
    anssi.lotvonen@pisla.fi

  • Tuotesuunnittelija

    Ismo Liimatainen

    +358 400 428457
    ismo.liimatainen@pisla.fi

  • Tuotannonsuunnittelija

    Maija Kuusrainen

    +358 400 383957
    maija.kuusrainen@pisla.fi

  • Tuotannonohjaaja

    Jyrki Leskelä

    +358 40 8340624
    jyrki.leskela@pisla.fi

Hallinto

  • Toimitusjohtaja

    Saku Kulmala

    +358 40 064 7829
    saku.kulmala@pisla.fi

  • Ilkka Keskinen
    Varatoimitusjohtaja

    Ilkka Keskinen

    +358 50 5979 106
    ilkka.keskinen@pisla.fi

  • LIIKETOIMINTAPÄÄLLIKKÖ

    Jyrki Sihvonen

    +358 207 229 890
    jyrki.sihvonen@pisla.fi

  • Jaana Kaskilahti
    Business Controller

    Jaana Kaskilahti

    +358 40 8493 978
    jaana.kaskilahti@pisla.fi

  • Tarja Hintikka
    Puhelinvaihde, osto- ja myyntireskontra

    Tarja Hintikka

    +358 50 3175 614
    tarja.hintikka@pisla.fi

Lähetä muistilistana
Voit lähettää tuotelistan itsellesi tai ystävällesi, jolloin tuotteet on kätevämpi kerätä myymälässä. Sinä, tai kuka tahansa jolla on linkki voivat tarkastella ja hyödyntää koria.
Palaa Lähetä muistilistana
Lähetä keräilykori itsellesi tai ystävällesi.
Keräilykori lähetetty onnistuneesti!

0
Pisla-keräilykori